Prejsť na: navigácia, hľadanie

SOSNA o.z.

Občianske združenie SOSNA bolo založené v roku 1992.

Prístup SOSNY spočíva v šírení zručností, vyvinutých a overených najmä v podmienkach chudobných krajín sveta, kde boli miestni ľudia nútení hľadať lacné a maximálne účinné riešenia pre zabezpečenie svojich potrieb z miestnych zdrojov a ktoré sme prispôsobili našim podmienkam. Návštevníci Ekocentra môžu uvidieť, ako fungujú takéto zariadenia a ako si sami môžu sami zhotoviť sušičku ovocia a zeleniny zo starého okna alebo miniatúrny piecku z kvetináčov a sviečky, akosi môžu vyrobiť solárnu sprchu, splynovaciu piecku, solárny varič, krabicový varič, kompostovaciu toaletu, koreňovú čističku odpadových vôd, ako si môžu postaviť “Hobití domček” vyhrievaný Trombeho stenou, alebo ako si môžu zatepliť dom slamenými balmi s hlinenou omietkou.

Ekologické vzdelávacie centrum SOSNA

Ekocentrum SOSNA sídli 12 kilometrov od Košíc v Družstevnej pri Hornáde. Slúži ako funkčná ukážka ekologickej, zdravej, estetickej, nízkoenergetickej a nízkorozpočtovej budovy s prírodnou záhradou.

Ekocentrum je plne funkčné a celý jeho komplex s prírodnou / organickou záhradou predstavuje návštevníkom inšpirujúce ukážky „ako sa to dá inak“ a zároveň funguje ako tréningové a školiace stredisko pre naše aktivity: prednášky, kurzy, výstavy, semináre, exkurzie a pod. týkajúce sa ochrany vôd a povodia, ekologických domov a stavebných materiálov, prírodných záhrad, pestovania bez chémie a trvalej udržateľnosti v praxi, kurzy prírodného staviteľstva, akcie pre dobrovoľníkov, detské krúžky aj umelecko-zážitkové akcie.

V Ekocentre môžete vidieť napríklad:


http://www.sosna.sk http://www.facebook.com/ekocentrum.sosna